טוען...

שיפוץ אדריכלי למתחילים

בואו להעניק לבית מראה של שיפוץ אדריכלי בעצמכם!
מדי שנה, מחליטים ישראלים רבים לרענן את הבית שלהם ולשפר היבטים שונים בו. את הפעולות הספציפיות המאפשרות זאת ניתן לאגד תחת המונח "שיפוץ אדריכלי".

חידוש הריצוף

פעולה משמעותית המרעננת  את הבית כולו היא החלפת הריצוף הקיים בריצוף חדיש יותר, וזאת בהתחשב בעובדה שרצפות עומדות בפני שחיקה מאסיבית, הפוגעת במראה שלהן ובחוזק שלהן גם יחד. אחת המגמות האופייניות ביותר כיום היא הוספת רצפת פרקט, אשר מגלמת בתוכה יתרונות דוגמת מראה אסתטי מרשים, מגע נעים עם הרגל, בידוד תרמי, עמידות לאורך זמן וניקיון ותחזוקה פשוטים ביותר.


פעולת ההתקנה העצמית של רצפות,  ביניהן פרקט, מצריכה כלי עבודה (מסור), ביצוע פעולות מקדימות ובעיקר התנהלות על פי הספר: יישור המשטח, הנחת ספוג הגלילה על פניו, הנחת הפרקט (רצועה לאחר רצועה), חיבור הפנאלים, הנחת הספים ועוד. הריצוף נחשב למורכב יחסית, כך שאפשר לשקול בחיוב הזמנה של בעל מקצוע. זאת, אגב, להבדיל מהמקרה של הוספת חיפויים לקירות, פעולה פשוטה הרבה יותר.


חשיבותה של תאורה
מעבר לתפקיד המעשי שלה, תאורה מהווה פריט אסתטי מהשורה הראשונה. אופציה ראשונה, כמובן, היא להחליף את גופי התאורה, כאשר כיום ניתן למצוא שורה ארוכה של גופים ואמצעי תאורה. כל עיצוב כאן הוא בגדר אפשרות, כאשר מחיר גופי התאורה נוח ואטרקטיבי. אחד הפתרונות המומלצים ביותר הוא רכישת ספוטים לתאורה, במחיר של כמה עשרות או מאות שקלים, דבר שמעניק לתאורה "נפח" ומושך תשומת לב חיובית. את חלקם הגדול של פתרונות התאורה ניתן להתקין באופן עצמאי.


פתרון אחר, מרשים לא פחות, הוא הוספת עמעמי תאורה ("דימרים"). אלו הם מפסקים המאפשרים לשנות את עוצמת התאורה, ועקב כך גם ליצור אווירה רצויה: למשל, אווירה חמימה או רומנטית. את עוצמת התאורה ניתן להתאים בעזרת העמעם לזו הטבעית, ומכאן שגם לחסוך בעלות ההפעלה שלה. יש לציין כי אפשרות זו זמינה בעיקר עבור תאורת LED, אשר מעבר אליה מומלץ עקב הנצילות הגבוהה, החיסכון הכלכלי המשמעותי והעמידות לאורך זמן שהיא מאפשרת.


קירות גבס, תקרה צפה ומה שביניהם
אחד הטרנדים החשובים בתחום עיצוב הבית בשנים האחרונות הוא החלפת תקרות קיימות בכאלה המוגדרות כ"צפות". הכוונה היא להנמכה של חלקים שונים בתקרה, מה שייצור תחושה שהיא ובכן – צפה באוויר. פתרון זה, שבעברו שימש להסתרת צנרות המזגנים המרכזיים, נחשב למרשים מאד מבחינה אסתטית ויוצר עניין ועומק בבית. כמובן שניתן לשלב את התקרה הצפה עם פתרונות תאורה ליצירת שלם הגדול בהרבה מסך החלקים שלו.


אופציה נוספת לשדרוג הבית היא הוספת קירות גבס הנחשבים לאחת האפשרויות המומלצות יותר, כאשר אפשר להקים קירות גבס באמצעות ניצבים, מסלולים, פלטות גבס והרבה מאד כלי עבודה. בתכנון קיר שכזה מילת המפתח היא דיוק, כאשר יש למדוד עד לרמת המילימטר את האזור בו עתיד להיות מונח הקיר. את הגימור, פעולה חשובה לא פחות, ניתן לעשות באמצעות מרק שפכטל.


חידוש המטבח
מטבח נחשב לאחד החללים החשובים ביותר בבית, אם לא החשוב מכולם. לכן, ברור מדוע שינוי בו יכול להשפיע לטובה על מראה הבית כולו, כמו גם על איכות החיים של בני הבית. פעולה ראשונה שאתם יכולים לבצע היא החלפה חיצונית של ארונות המטבח, אשר מטבע הדברים זולה יותר מאשר הקמת המטבח מאפס, או החלפת הרהיטים כולם.

לעיתים כל שנדרש במטבח הוא שינוי קטן אפילו יותר, שעושה הבדל גדול. באמצעות ציפוי הארונות, צביעה מחודשת שלהם או אפילו החלפת אביזרי הפרזול (ידיות, מסילות וכיוצא בזה) ניתן לשפר את ערכו של המטבח בעשרות מונים.


חידוש האמבטיה
לא ניתן שלא להתייחס לחדר האמבטיה, אשר אף הוא זקוק לשדרוג ולשיפוץ אחת למספר שנים. השיפוצים המקיפים יותר של האמבטיה יכללו פירוק של אביזרים שונים שמעוניינים להחליף (אביזרי אינסטלציה, האריחים, הכלים הסניטריים ועוד).  במידה ועושים זאת באופן עצמאי, חשוב להקפיד שלא תהיה פגיעה בתשתיות האמבטיה. ברוב המקרים רצוי להחליף את צנרת הניקוז של האמבטיה, כשפעולות של ריצוף או חיפוי, או לחילופין החלפת אביזרים וכלים שונים, יכולות לחולל הבדל גדול במראה האמבטיה ובאופן השימוש בה.


כמובן שגם עבור המעוניינים בשינוי דרסטי פחות, קיימים פתרונות. יש בנמצא פעולות פשוטות יותר, אשר המהות שלהן אסתטית במהותה. המרכזיות שבהן הן חידוש או ציפוי האמבטיה, אשר מטבע הדברים נשחקת בצורה דרסטית עם הזמן (רצוי להעדיף צבעים אקריליים). גם את קירות האמבטיה, כמו קירות הבית כולו, מומלץ לצבוע אחת למספר שנים: בייחוד אם לוקחים בחשבון את העובדה שהמגע האפשרי של מים עם קירות פוגע באחידות הגוון שלהם בצורה ניכרת.
הצהרת נגישות
קבוצת גינדי החזקות רואה חשיבות עליונה בהנגשת שירותיה לאנשים עם מוגבלות. אנו פועלים באופן שוטף להנגשת השירותים שלנו, ובתוכם אתר האינטרנט שלנו, לרווחת כלל לקוחותינו ובהם לקוחות עם מוגבלות. התאמות אלו נערכו בהתאם להוראות הנגישות בדין תוך הסתייעות בגורמי מקצוע מתחום הנגישות במטרה להעניק ללקוחותינו שירות נגיש וחוויית לקוח מיטבית.
שירות לקוחות נגיש
המענה הטלפוני במוקדים הטלפוניים של הקבוצה נגיש, כך שהמידע מוקלט בשפה ברורה, בקצב איטי וללא מוסיקת רקע. אמצעי חלופי ליצירת קשר טלפוני: gindi-co@gindih.co.il
נגישות אתר האינטרנט
קבוצת גינדי החזקות משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט שלה במטרה לאפשר גלישה נוחה וזמינה לאנשים עם מוגבלות ככל הגולשים באתר. מידע על נגישות האתר:
• אתר זה עומד בדרישות תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע”ג – 2013.
• התאמות הנגישות בוצעו בהתאם להמלצות התקן הישראלי (ת"י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA ולמסמך WCAG2.0 הבינלאומי.
• האתר מותאם לתצוגה בדפדפנים הנפוצים.
• האתר נגיש גם לשימוש בטלפון סלולרי.
במקרה שלמרות מאמצינו להנגשת האתר, יתגלה תוכן או פעולה שאינם נגישים כפי הנדרש, אנא עדכנו אותנו באמצעות מייל: negishut@gindih.co.il ונפעל לתיקון במידת האפשר. אנא ציינו בפירוט את הפעולה או דף התוכן אליו גלשתם, סוג וגרסת הדפדפן, מערכת ההפעלה וסוג הטכנולוגיה בה נעזרתם.
Sarona logo
רכישת חוברת המכרז
לקבלת חוברת המכרז והטפסים הנלווים אנא מלאו את פרטיכם:
לפרטים נוספים חייגו 1-800-383-737
Sarona לוגו
רכישת חוברת המכרז
לקבלת חוברת המכרז והטפסים הנלווים אנא מלאו את פרטיכם:
תודה רבה, פרטיך התקבלו בהצלחה
אירעה שגיאה בביצוע התשלום, אנא צור קשר עם שירות הלקוחות 1-800-383-737
לפרטים נוספים חייגו 1-800-383-737
WestSide לוגו
הרשמה להגרלה
להרשמה להגרלה אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם:
לפרטים נוספים חייגו *3219